O NAS

WYSPA MALUCHA PRZEDSZKOLE RADZYMIN

 

HARMONOGRAM

ORAZ SZCZEGÓŁOWE TERMINY I CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM

na rok 2020/2021

https://www.radzymin.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=3&artykul=4977&akcja=artykul

Od 12 do 25 marca br. (do godz. 12:00) trwa rekrutacja na wolne miejsca przez platformę www.radzymin.rekrutacje.edu.pl.

UWAGA !!!

Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów wszystkie publiczne i niepubliczne: szkoły, przedszkola i żłobki, będą zamknięte w okresie od 12 do 25 marca br., przy czym w dniach 12-13 marca będzie zapewniona opieka interwencyjna dla dzieci. W kolejnych dniach placówki będą całkowicie zamknięte.

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z 11 marca „w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19” zostaje wydłużony okres zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju do 10 kwietnia 2020 r. a następnie do 24 maja 2020 roku.

W związku z trwającą rekrutacją do przedszkoli, termin składania wniosków w wersji papierowej o przyjęcie dziecka do przedszkola zostaje wydłużony o tydzień, tj. do 1 kwietnia 2020 r. Termin składania wniosków elektronicznych przez platformę https://radzymin.rekrutacje.edu.pl/ pozostaje bez zmian – do 25.03.2020 do godz. 12:00. Prosimy w miarę możliwości o składanie wniosków w formie elektronicznej oraz przynoszenie wersji papierowej w dniach 26.03-01.04.2020 r.

W związku z sytuacją epidemiologiczną prosimy Państwa o  przesyłanie skanów wydrukowanych i podpisanych wniosków elektronicznych wraz z wymaganymi załącznikami na maila  wyspa.malucha1@gmail.com.

Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.

Kontakt – 790 640 087

*************************************

W związku z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw, od 1 stycznia 2017 roku zniesiona zostanie opłata za pobyt dziecka, które realizuje roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne

Ma to związek z tym, że już od przyszłego roku sześcioletni uczniowie uczęszczający do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego objęci zostaną subwencją oświatową.

Przedszkole „Wyspa Malucha „ rozpoczęło swoją działalność 03.09.2012r. placówka mieści się w wolno stojącym, dużym jednopiętrowym budynku  położonym w zacisznym miejscu Radzymina, oddalonym od zgiełku dużych ulic. Dzięki temu dzieci mają zapewniony spokój i ciszę a pobliski las Aleksandrowski, zapewnia wiele ciekawych wycieczek tematycznych. Budynek Przedszkolny  o łącznej powierzchni 444 m2 powstał z myślą o najmłodszych, czuwało nad nim sztab specjalistów, którzy dostosowali każdy centymetr powierzchni budynku do ich  potrzeb. Nasze przedszkole posiada własną kuchnię co jest  dla rodziców jednym z ważniejszych rzeczy w przedszkolu. Wykwalifikowany personel kuchenny starannie przygotowuje jadłospisy,  także dla dzieci z alergiami. Różnorodność dań i staranność przygotowania, daje poczucie rodzicom , że ich pociechy dobrze się odżywiają. W codziennym jadłospisie uwzględniamy sporą ilość warzyw i owoców.

Rozkład pomieszczeń w naszym przedszkolu:

 

  • – 5  sal dydaktycznych z łazienkami
  • – gabinet z przeznaczeniem dla logopedy i psychologa
  • – 2 szatnie
  • – kuchnia
  • – jadalnia
  • – łazienka przy ogrodzie
  • – przedszkole jest wyposażone w kamery

Na terenie przedszkola znajduje się nowoczesny plac zabaw oraz sprzęt sportowy.

Przedszkole czynne w godz. 6.00-18.00

Post A Comment